środa, Marzec 20, 2019
 • Zdrowie
More
  Strona główna Zdrowie Fitness 5 zasad udanego treningu. Teraz każdy trening będzie przyjemnością

  5 zasad udanego treningu. Teraz każdy trening będzie przyjemnością
  Wreszcie postanowiłaś, że zaczniesz ćwiczyć ale w dalszym ciągu sądzisz iż z twoim treningiem jest coś nie tak? Prezentujemy kilka drobnych wskazówek dzięki którym każda aktywność fizyczna od dziś będzie stanowiła dla ciebie przyjemność! Jest to bardzo ważny aspekt, ponieważ trening, który będzie przyjemny będziesz wykonywała z radością na ustach. Nikt nie lubi zmuszać się do aktywności fizycznej i w ten sposób tylko traci motywację. Zadbaj o ten aspekt a już nigdy nie przestaniesz trenować!

  1: Motywacja

  Najbardziej efektywny trening wykonasz wtedy, gdy będziesz dobrze zmotywowana. W tym celu najpierw oblicz swoje BMI. Osobie otyłej zaleca się inne formy aktywności niż takiej, której waga jest w normie albo która ma lekką niedowagę. Kalkulatory znajdziesz w Sieci. Możesz również swoją wagę (w kilogramach) podzielić przez wzrost (w metrach) podniesiony do kwadratu. Prawidłowa masa ciała zawiera się w przedziale 18,5–24,99.

  Gdy będziesz już wiedzieć, jakie efekt chcesz osiągnąć poprzez trening, warto zmotywować się dodatkowo. Przejrzyj zdjęcia trenerek, modelek, dziewczyn, które cię inspirują. I bierz z nich przykład!

  2: Dobrze dobrana dieta

  Żaden trening nie przyniesie efektów, jeśli będziesz nieprawidłowo się odżywiać. Zrezygnuj ze słodyczy, fast foodów i ogranicz picie alkoholu. Porozmawiaj również z trenerem lub dietetykiem, którzy doradzą ci, co powinnaś jeść przed aktywnością fizyczną i po niej. Kiedy nie będziesz czuła ciężaru na żołądku, ćwiczenie będzie przyjemniejsze.  ZOSTAW ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here

  Must Read

  Kazimierz Marcinkiewicz mówi o małżeństwie z Isabel: „Trafił mi się horror”

  Pod koniec października małżeństwo Izabeli Olchowicz-Marcinkiewicz i Kazimierza Marcinkiewicza oficjalnie dobiegło końca, jednak mylił się ten, kto sądził, że to koniec wzajemnych przepychanek słynnej...