Można kłócić się zdrowo – fakt ten jest potwierdzony naukowo. Czasami jednak dochodzi w związkach do sytuacji, w których spory stają się niemożliwe do zniesienia i psują całą magię między partnerami, prowadząc nierzadko do krzywdy i rozstania. O co kłócimy się najczęściej?

1. Finanse

Finanse to delikatny i często drażliwy temat w wielu relacjach, nie tylko tych partnerskich. Ponieważ są dla nas niezwykle ważne i wiele od nich zależy (nasz status społeczny, postrzeganie przez innych, postrzeganie samych siebie, samopoczucie, samorealizacja), a sposobów na ich zarabianie i wydawanie jest tyle, co ludzi na świecie, temat ten w każdym związku wymaga rozmowy i przepracowania. Jedni wydają więcej na dom, inni na kosmetyki, jeszcze kolejni nieustannie zbierają wszystko do skarbonki i oszczędzają. Badania pokazują, że finanse to jeden z najczęstszych powodów kłótni w parach.

2. Obowiązki domowe

Podobnie jak w temacie finansów, podział obowiązków domowych także przysparza problemów w niejednym związku. Potrzeba sprzątania, prania i ogólnej czystości może być naprawdę zróżnicowana wśród partnerów, podobnie jak dokładność i częstotliwość wykonywania tego typu prac. W momencie kłótni przeważnie jedna ze stron ma poczucie, że robi za dwoje i nie uzyskuje w tej sferze wsparcia. To z kolei prowadzi do coraz częstszych frustracji i złości.

Ciąg dalszy na następnej stronie…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*